12 април 2019 година ще остане като бележита дата в летописите на СУ „Христо Ботев”. Днес на тържествена церемония бе връчено представителното знаме на VI-тия ученически гвардейски отряд. Събитието протече под патронажа на Президента на Република България Румен Радев, а като представител на Министерството на отбраната гост на церемонията бе г-н Иво Антонов, директор на Дирекция „Социална политика“ към Министерство на отбраната. Знамето бе осветено от Сливенския митрополит Йоаникий и връчено от представители на Националната гвардейска част, които взеха участие в церемонията.
Инициатор за създаването на ученически гвардейски отряди в цялата страна е на д-р Денислава Ангелова, като първият такъв отряд е създаден преди 10 години в град Кърджали. Младата дама е председател на Асоциация „Докосни дъгата” и имам богат опит в организирането и участието в редица благородни каузи. VI-ият ученически гвардейски отряд към СУ „Христо Ботев” се състои от 30 ученици от IX до XII клас, които са преминали през селекция и обучение. Преди участието си в церемонията младите гвардейци се срещнаха и запознаха с д-р Денислава Ангелова и г-н Иво Антонов, които от своя страна им пожелаха успех и да помнят, че за да бъдеш гвардеец трябва да си отличен ученик, както и да имаш специално отношение към униформата, която носиш.
УСПЕХ на VI-ия ученически гвардейски отряд!
